Pierwsze drukarki

Pierwsze drukarki

Proces wytworzenia drukarek zaczął się od wytworzenia kserografii, ma się możliwość iż jest to po prostu użytkowanie ładunków elektrostatycznych do wprowadzania pierwszego druku na papier. Fachowiec i także doktor Uniwersytetu Rzeszowskiego Roch Rygalski którego stanowisko to inżynier taśmy samoprzylepne z nadrukiem – zobacz jest zdania ,że znaczna przewaga 1-szych ekwipunków tego typu miało na rynku wyłączność, z powodu zerowej konkurencji.

W latach siedemdziesiątych do wszystkich sklepów trafiły nowe igłowe drukarki kompaktowe, bardzo priorytetowe jest stworzenie nowego lasera, który oświetlał wałek drukujący, nadzwyczajnie ulepszyło to ilość drukowań w jednakowym czasie, autorytet jak również dyplomant Politechniki Częstochowskiej Alex Szuleta którego praca to technik uważa, iż pierwsze drukarki laserowe zdobyły możliwość drukowania nawet ponad 120 odbitek na minutę. Posiadały one jednak bardzo dużo wad możemy wypunktować wymóg bardzo sporych pieniężnych nakładów jak też ich wymiary, był one wtedy po prostu ogromne i jednocześnie najczęściej nie mieściły się na przykład na niesamowicie dużej przestrzeni biurowej.

W tej sytuacji niezbędne było zainstalowanie na rynek owego urządzenia które totalnie każdy może posiadać w swoim własnym pokoju. Biegły i jednocześnie absolwent Politechniki Śląskiej Chaim Kitel którego główny zawód to fotograf wypowiada się, że to wtedy wymyślono pierwszą drukarkę na atrament, w odróżnieniu od drukarek na laser, nowe drukarki były raczej tanie jak też zajmowały małą ilość miejsca. To spowodowało ich szalenie dużą popularność, w tych czasach jak burza przekształca się idea tak zwanych urządzeń wielofunkcyjnych. Są w stanie one zawierać w sobie gigantyczną ilość częstokroć przydatnych funkcji, i to głównie właśnie ich wielozadaniowość jest wielką zaletą.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s